Murakami EdebiyatıPaula Hawkins - Trendeki Kız

Bilirsiniz, 'gerilim, korku, polisiye' türleri hep çerez niyetine okunur. Ben genelde biraz bunaldığımda, ya da günü kurtarmak adına alırım elime. Paula Hawkins'in New Times Bestseller listesinde zirveden inmeyen Trendeki Kız'ı maalesef bunlardan farklı değil. Hep bilindik kurgu ve taktikler.Kitap kötü mü, hayır değil. Vasat olmaktan kurtulamıyor. Okunmaz mı, yine hayır, çok da güzel okunur. Zaten, kendini okutturuyor; tekrar etmiş olacağım ama hep bilindik şeyler ve tahmin edilebilir kitaplar. Katil kim sorusuna verdiğim cevap finale giderken doğru çıktı. Ben çok az okuyan halimle okumuş biri olarak buldum. sizler kim bilir..

kitabın filmi çıkıyormuş. Neredeyse okuduğumuz on kitaptan dokuzunun filmi çekiliyor. İşte, sinema edebiyata bu kadar muhtaç gençler. Anlayacağınız sinemayı çok övüp, kitaba sırt çevirenler dönüp dolaşıp edebiyata muhtaç kalıyorlar. Filmde kitabın ana kahramanı Rachel için Emily Blunt düşünülüyormuş. Bence kesinlikle harika bir seçim olur. Hadi bakalım. Buna da göz yumup izleyelim.

İthaki yayınlarından çıkan kitabın tanıtım yazısı aşağıda.

Rachel her gün aynı trene binip aynı çifti izliyordu. Çiftin başına gelenleri bütün ülke duyduktan sonra, hayatlarına dâhil olmaya karar verdi.

"Büyüleyici, sürükleyici, üst seviye bir gerilim. Mutlaka okuyun!" 
-S.J. Watson-

"Hem karakter yaratımı hem olay örgüsü muhteşem, harika bir kitap! Yeni neslin Alfred Hitchcock'u." -Terry Hayes-

"Zeki, gerilim dolu ve baştan aşağıya sürükleyici bir roman." 
-Lisa Gardner-

"Aklınızı başınızdan alacak, zekice yazılmış bu psikolojik-gerilim romanı hem muhteşem hem de tren enkazı kadar korkunç!" 
-Publishers Weekly-

"Nefesleri kesen bir ilk roman. En dikkatli okurlar bile, Hawkins olayları teker teker açığa çıkarıp, aşkın ve takıntının şiddetle olan kaçınılmaz bağını ortaya koyarken şaşırmaktan kendilerini alamayacaklar." -Kirkus-

"Trendeki Kız, her şeyi anladığınızı düşündüğünüz an sizi farklı bir sürprizle karşılıyor." 
-Entertainment Weekly-
.

30 Haziran 2015 18:49

Bu kitap çok beğeniliyor ama bende çok bilindik çıkabilir diye okumamıştım... yorumunuzu okuyunca isabet olmuş diye düşündüm:) çok okunacak kitap var o yüzden benim açımdan iyi oldu... elinize sağlık, teşekkürler...

Yorum Gönder

 

© Kitaplık Manzaraları Yazarın izni olmadan alıntı yapılamaz. Tüm hakları Kitaplık Manzaları'na aittir.
by Sezer Akın WooThemes