Murakami EdebiyatıKazumi Yumoto - Arkadaşlar

Kitabı zamanında bir blogda görüp, "neden bizde çevirisi yok" diye epey hayıflanmıştım. Kitap kucak dolusu ödüle sahip, bol ödüllü olanlardan. Gel zaman git zaman Zeplin kitap söylediğimi duyacak ki, kitabı çevirmiş. Görür görmez alıp okudum. Tabi, beklediğin bir kitabın çevrildiğini gören okuyucunun sevincini de tahmin edersiniz az çok.


 Arkadaşlar, 3 çocuk ve bir yaşlının arasında geçen büyümek ve ölüm temaları arasında git gel yapıyor aynı zamanda... Her daim olduğu gibi bu Japon yazara da hayran kaldım. Kazumi Yumoto, müthiş bir hikaye yazmış. Kitap kısacak, sadece 180 sürüyor ve bitince eliniz boşta kalmış gibi hissediyorsunuz.

Bugünlerde, ne okusam veya izlesem bana çocukluğumu hatırlatacak ve neden büyüdüğümü sorgulatacak durumlarla karşılaşıyorum. İnanılmaz seveceksiniz. Çocuk kitabı deyip geçmeyin, özellikle büyüklere okutulmalı!

Zeplin Kitaptan çıkan kitabın tanıtımı aşağıda. Keyifle inceleyin!

Yamashita, Kawabe ve Kiyama adlı üç iyi arkadaş, hayatının son zamanlarını geçirmekte olduğunu düşündükleri yaşlı bir adamı merak eder ve onu gözlemeye başlarlar. Bu süreç içerisinde yaşlı adamla kurdukları bağ, onları arkadaşlık ve sevgiye dayanan güzel bir maceraya davet eder.Yaşamın anlamını merak ederken arkadaşlığı yücelten bir kitap olarak değerlendirebileceğimiz elinizdeki bol ödüllü yapıtı, her yaştan okurun keyifle okuyacağını umuyoruz.

Kitabın kazandığı ödüller:

-Boston GlobeHorn Kitap Ödülü
-JAWC Yeni Yetenek Ödülü
-Juvenile Yazarlar Birliği Ödülü


Yorum Gönder

 

© Kitaplık Manzaraları Yazarın izni olmadan alıntı yapılamaz. Tüm hakları Kitaplık Manzaları'na aittir.
by Sezer Akın WooThemes