Murakami EdebiyatıAyfer Tunç - Ömür Diyorlar Buna

Ayfer Tunç'un 90'lı yıllarda, gazete, dergi vs. yayıncılıklarda yazmış olduğu bütün yazıları toplayarak Can Yayınları, yazıları kitaplaştırmış. Ortaya çok güzel bir kitap çıkmış. Balkanlardaki aileler mi desek, eskiyen ve depreşen  anıların gün yüzüne çıkanları... Ömür Diyorlar Buna.


Söz konusu Ayfer Hanım olunca ben okumaya varım. Kendisi giderek benim nezdimde daha da değerlenen isimler arasında yer alıyor. Denildiği gibi, yaşantılar arasında yolculuk yaptıktan sonra, kendi hayatımızda bizler için var olan insanlara saygı duruşunda bulunmamak büyük ayıp ve kayıp! Okuyun bu kitabı!

Can Yayınları'ndan çıkmış kitabın tanım yazısı aşağıda.

Narlı Bahçe'yi arıyordum. Hangi coğrafyaya ait olduğunu bilebilsem yollara düşmeye hazırdım. Ama bir türlü hatırlayamıyordum: Batıda mıydı Narlı Bahçe, doğuda mı? Uzun yolların ucunda mıydı, burnumun dibinde mi? İçimde miydi, dışımda mı? Var mıydı, yok muydu? Kuzeye ve güneye giden yolları büyük denizler kesiyor, rüyalarımda sürekli yer değiştiren Narlı Bahçe'nin yolu da bir görünüp bir kayboluyordu. 

"Ömür Diyorlar Buna", okurlarımızın yakından tanıdığı ve büyük bir ilgiyle okuduğu Ayfer Tunç'un yeni kitabı. Öyküleşmiş Söyleşiler, ya da Söyleşilmiş Öyküler gibi bir alt başlıkla da okunabilecek bu kitap, yaşanmış, tanık olunmuş insan hikâyelerini anlatıyor. Şapkacı Arlet'ten Aylin Işık'a, Fatma Bayraşevski'den Doktor Manuk'a uzanan bu yazılar, ömürlerimizin birer sanat yapıtı, eşsiz, başlı başına dokunaklı bir hikâye olduğunu gösteriyor.

Yorum Gönder

 

© Kitaplık Manzaraları Yazarın izni olmadan alıntı yapılamaz. Tüm hakları Kitaplık Manzaları'na aittir.
by Sezer Akın WooThemes