Murakami EdebiyatıNazlı Eray - Ekmek Arası Rüya

Nazlı Eray'ı övenlerin sayısının hiç de az olmaması beni unuttu. Tabi tek dayanak bu değil. Kitapsever bir arkadaşımın bana "Tıpkı favori yazarın Haruki Murakami gibi büyülü-gerçeklik akımını temsilen yazıyor." Bunu duyar duymaz bende film koptu, hemen elime bir kitabını aldım.Çok tatlı ve sevimli bir kitap Ekmek Arası Rüya. Sevdiğimiz ünlüler çağdaş olup, arkadaşları olabilseydik, tanışma imkanımız olabilseydi neler oldu? sorusuna cevap. Yazar, kendini sıradan birinin düşeceği alegorileri şahane anlatıyor. Bir an yaşadığım dünya ne sıkıcıymış derken bile bulabilirsiniz kendinizi.

Bu hikayede, Marilyn Monroe, Woody Allen, sevgilisi ve eski karısı Mia Farrow'la tanışacaksınız. Pek de seveceksiniz. Kısacası, Nazlı Eray okumaya son hız devam. Pek sevdim, pek sevilesi, okunası. Tavsiye edilesi ayrıca.

Can yayınlarından çıkan kitabın tanıtım yazısı aşağıda. Zevkle okuyun!

Ekmek Arası Rüya, Nazlı Eray'ın yeni kitabı. Bu kitabında yer alan yazılar Nazlı Eray'ın kaleminden Pazar günleri çıkmış ve gazetelerde yayınlanmış. Bu yazılar bir yanıyla mektup, bir yanıyla öykü, bir yanıyla anı parçası, bir yanıyla da geceye düşülmüş notlar. Kimler yok ki bu yazılarda. Bir sabah ansızın çıkıp gelen Marilyn Monroe, Türkiye'de bir televizyon programında Yasemin'in Penceresi programına konuk olan ve ne yazık ki eski sevgilisinin hışmına uğrayan Woody Allen, İstanbul sokaklarında dolaşıp duran Stalin, bir çamaşırcıda kendilerine çamaşır beğenen kadınları kesen Casanova.. Sonra yazar Nazlı Eray'ın İstanbul'da bıraktığı çocukluk günleri, eski komşular, yerini sevimsiz yenilerine bırakan evler.. Sonra kentler. Sinop, Adana, Ankara, Bodrum.. Sonra arada bir eski dostlara uğramalar, onlarla kahve eşliğinde yapılmış güzel sohbetler..

Ekmek Arası Rüya, Nazlı Eray okurları için hazırlanmış bir gece kokteyli. Çaylarını yudumlasınlar ve en sevdikleri şarkıları sabahlara dek dinlesinler ve okusunlar diye.

5 Kasım 2014 20:55

nazlı nazlı eray'ın okuyamadıklarımdan, murakami ile yıldızım barışamadı ama Eray ile süper anlaşırım :D

Yorum Gönder

 

© Kitaplık Manzaraları Yazarın izni olmadan alıntı yapılamaz. Tüm hakları Kitaplık Manzaları'na aittir.
by Sezer Akın WooThemes