Murakami EdebiyatıThomas Mann ~ Aldanan Kadın

Mann'in Büyülü Dağ'ı çok iyiydi. Kendimi inzivaya çekilmiş, dinlenmeye doymayan biri gibi hissetmiştim. Ruhum huzur bulmuştu. Kış mevsiminde olması da ayrı hoştu. Bilirsiniz, kışa ayrı sevdalıyım.Aldanan Kadın tatlı ve düşündürücü kitapçıklardan. Aşk, entrika ve yalan rüzgar. İnsanoğlunun hayatında var olanları sayfalara döküyor. Bize tanıdık şeyleri okumak sizi heyecanlandıracaktır, bir o derece düşündürtecektir de..

Thomas Mann'e başlangıç için iyi fikir olabilir. İyi okumalar. Keyifle!

Can yayınlarından çıkmış kitabın tanıtım yazısı aşağıda okuyabilirsiniz.

Rosalie eşini kaybetmiş, kırık bir aşktan geri kalan boşluğu resim yaparak gidermeye çalışan kızı ve lise öğrencisi oğluyla birlikte sakin bir yaşam sürmektedir. Oğluna İngilizce dersi vermek için eve gelen genç Amerikalı, onu çok etkiler. Önce kendine bile itiraf etmekten çekindiği duyguları, konuşmalarına ve hareketlerine farkına varmaksızın yansıyınca ilk tepkiyi çocuklarından alır. Ama ne pahasına olursa olsun, doğanın kendisine bahşettiğine inandığı bu aşkın peşinden gitmeye kararlıdır.

Aldanan Kadın, yazarın ölmeden önce tamamladığı son öyküsüdür. Thomas Mann, erken dönem çalışmalarından Venedik'te Ölüm'ün ana motiflerini, bu defa yaşlanmakta olan bir kadının duygu dünyasına yerleştiriyor. Eserlerinde yaşam ile ölümün karmaşık diyalektiğiyle hesaplaşan Mann, ölmeden önce tamamladığı bu son öyküsüyle adeta kendi yazınsal döngüsünü de tamamlıyor. Kitap, dönemin kadına bakışını yansıtması açısından da çok ilgi çekici diyaloglar içeriyor.

Yorum Gönder

 

© Kitaplık Manzaraları Yazarın izni olmadan alıntı yapılamaz. Tüm hakları Kitaplık Manzaları'na aittir.
by Sezer Akın WooThemes