Murakami EdebiyatıChristian Jacq ~ Ramses: Ebu Simbel'in Kraliçesi

Sona iki kaldı. Dördüncü kitapla karşı karşıyayız. Bayağı bir seveceksiniz serinin bu kısmını. Ebu Simbel Tapınağı'nın yapılışı ve özellikleri bile okumak için yeterli. Mısır'ın neden bu kadar turist ağırladığı artık şaşkınlık yaratmıyor.


Hititlerle olan üstünlük mücadelesi burada da kendine yer buluyor. Epik ve tarih okumayı sevenler, "Ramses Seri"leri tam size göre. Karakterler hayli yol alıp yaşlanıyor, değişiyor Ebu Simbel'in Kraliçesi'nde. Okumalısınız!

Remzi Kitabevinden çıkan Ramses serisinin 4. kitabının tanıtım yazısı aşağıda. Tarihe ışık tutun!

Savaş alanlarında kazandığı başarıya rağmen, güçlü Hitit İmparatorluğu'nu dize getiremeyen Ramses, savaşmayı sürdürmektense, karşılıklı görüşmelerle aralarındaki anlaşmazlığı çözmeyi seçer; çünkü onun için, Kraliçe Nefertari'ye karşı duyduğu sevgi, savaş alanlarının heyecanından ve kazanılan zaferlerin görkeminden çok daha üstündür. Ramses, Nefertari'ye karşı duyduğu bu sevgiyi tüm dünyaya kanıtlamak için, ona, olabilecek en müthiş hediyeyi sunmaya karar verir. Sonsuza kadar sürecek aşklarını simgelemek üzere, Ebu Simbel'e bir tapınak yaptıracaktır. Bu arada, uzun süredir kayıp olan arkadaşı Musa'nın Pi-Ramses'e geri dönmesi, olaylara yeni bir yön verecektir.

Yorum Gönder

 

© Kitaplık Manzaraları Yazarın izni olmadan alıntı yapılamaz. Tüm hakları Kitaplık Manzaları'na aittir.
by Sezer Akın WooThemes