Murakami EdebiyatıGravity ~ Yerçekimi

Hakkında o kadar çok övgü okuyup, beklenti içerisinde izlemek bir eksi. Yapım aşaması sürecinde de çok heyecanlıydım. Lakin, Alfonso Cuaron çok beğendiğim yönetmenler arasında yer almıyor. Children of Men'i de bana iyi gelmeyen filmleri arasında.


Uzay, hayatımın çoğunluğunda hep susuz deniz gibi gelmiştir. Denizden ürkerim. Uzay boşluğunda sallanmak feci olmalı. Gravity, bunu size gösteriyor. Aslında iyi olabilecek iken, kolayı seçiyor. Azıcık sistem eleştirisine hazır demezdik.

Görüntü yönetmenliğini yapan Emmanuel Lubezki, ayakta alkışlanacak temiz ve ustaca bir iş çıkarmış. Gravity'nin en büyük kozu, görüntü eşliğinde verdiği uzay sancısı. Steve Price'ın soundtrackleri de fena değil. Gerim gerim, geriyor izleyiciyi. Finalini en az yapım kadar sevmedim. Çok hoşuma giden efektler olduğu gerçek. Stüdyo yapımlarına olan ilgiyi artıracak. Sandra Bullock'u burada sevdim. Özellikle "köpek taklit" sahnesi görülmeye değer. George Clooney, her zaman ki yüzle, aynı(!)İyi seyirler. Fragman yukarıda. Fikir edinmeniz için.

Yorum Gönder

 

© Kitaplık Manzaraları Yazarın izni olmadan alıntı yapılamaz. Tüm hakları Kitaplık Manzaları'na aittir.
by Sezer Akın WooThemes